Melisa Özgür

Melisa Özgür, Amasya’da doğdu. Lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da sağlık alanında tamamlandıktan sonra bir süre sağlık sektöründe çalıştı. Fakat çocukluğundan beri süre gelen resime olan tutkusu onu mevcut mesleğini bırakıp ressamlığa ve resime yöneltti. Bir süre günümüzün çağdaş usta ressamları ile atölye çalışmaları yaparak eğitim aldı.

İsmail Acar ile İsmail Acar’ın atölyesinin karşısındaki duvar çalışmaları ve bazı otel projeleri de dahil olmak üzere sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birkaç projede yer aldı. Şu an Zafer Erkan’ın atölyesinde eğitimine devam ediyor. 2019 yılından bu yana da profesyonel olarak sanatını icra etmektedir.

Sanat ilhamını renklerin enerjisinden alan Melisa Özgür, hayatımızda kullandığımız renklerin hayatımıza enerjileri ile yön verip şekillendirdiğine inanıyor. Resimlerinde optimist ve pesimist renkleri bir arada kullanarak psikolojik ve ruhsal bir denge sağlamayı hedefliyor.

Çalışmalarını bu bağlamda sürdüren Melisa Özgür kendi tekniğiyle tasarladığı özgün, enerji dolu ve yenilikçi soyut çalışmalarını sizlere sunuyor. ”Renkleri dinlemek çok önemli benim için. Resimlerimi yaparken kullandığım renklerin bana enerjileri ile yön vermelerine izin veriyorum. Aslında fırçamı ben değil renkler kontrol ediyor. Her rengin ruhumuzda iyi veya kötü bir etkisi var.

Optimist ve pesimist renkleri özellikle yan yana kullanmayı tercih ediyorum. Çünkü iyimser iki rengin veya kötümser iki rengin yan yana durması demek benim için olumsuz bir sonuç demek. Sürekli mutlu olduğumuz bir yaşamımız olsaydı oldukça sıkıcı olurdu değil mi? Ben de bu iki farklı enerjiyi renklerle beraber tamamlayarak dinginlik ve düzen verdiğime inanıyorum ve savunuyorum. Leonardo Da Vincinin de dediği gibi; ”Resim, dili olmayan bir şiir; şiir de kör bir resimdir.”

Eserleri